Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Usuwanie włosów z pleców - najlepsze metody

Plecy raczej trudno samodzielnie wydepilować. Przyda się pomoc jakiejś innej osoby. W ostateczności zawsze można pójść do kosmetyczki, ale czy usuwanie włosów z pleców faktycznie jest konieczne? Jak myślicie?

Kiedy warto depilować plecy?

Na pewno zawsze wtedy, gdy porastają je nierównomiernie rozłożone kępki włosów. Takie owłosienie nie wygląda zbyt estetycznie. Kępek zdecydowanie warto się więc pozbywać. W pozostałych przypadkach usuwanie włosów z pleców można potraktować opcjonalnie i uzależnić od preferencji własnych i partnerki - niektóre panie wolą idealnie gładką męską skórę. Jest ona przyjemniejsza w dotyku. W takiej sytuacji warto przełamać niechęć do depilacji.

Metody usuwania włosów z pleców

Usuwanie włosów z pleców można przeprowadzić stosując każdą z dostępnych metod depilacji. Ze względu na ograniczony dostęp do depilowanej części ciała konieczne jest skorzystanie z pomocy partnerki albo wykonanie depilacji w gabinecie kosmetycznym. Do wyboru mamy depilację trwałą i nietrwałą tj. taką, której efekty utrzymają się od kilku dni do kilku tygodni.

Usuwanie włosów maszynkami, kremami i woskiem

Golenie, wyrywanie włosów depilatorem, użycie kremu, wosku i pasty cukrowej dają nietrwałe efekty. Efekty te utrzymują się najdłużej po depilacji woskiem i pastą cukrową. Można liczyć na to, że skóra będzie gładka przez co najmniej kilkanaście dni do (nawet) kilku tygodni - czas ten uzależniony jest od tempa wzrostu włosów. Po depilacji woskiem, pastą cukrową i depilatorem mechanicznym (elektrycznym) może dojść do wrastania włosków. Zjawisko to można w pewnym stopniu wyeliminować, ale nie zawsze udaje się nad nim zapanować w pełni skutecznie. Wydaje się więc, że depilacja kremem, ew. maszynką do golenia będzie nieco bezpieczniejsza, w każdym razie metody te nie grożą aż takimi podrażnieniami.

Trwałe usuwanie włosów z pleców

Z punktu widzenia wygody trwałe usuwanie włosów z pleców tj. depilacja laserowa (ewentualnie elektroliza) jest najlepszym rozwiązaniem. Kilka zabiegów wystarczy by całkowicie pozbyć się włosów i to na stałe. Niestety trwała depilacja jest stosunkowo droga tak więc trzeba przygotować się na spore wydatki. Koszt depilacji laserowej można zmniejszyć kupując laser do domowego użytku. Sumaryczny koszt depilacji będzie wtedy znacznie mniejszy, a domowy depilator laserowy można z powodzeniem wykorzystać do depilacji niemal całego ciała.

Jednymi z najlepszych urządzeń na rynku jest cała rodzina laserów Rio. Jeden z nich opisaliśmy i oceniliśmy w naszym rankingu.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego