Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Skuteczna depilacja - jak ją wykonać?

W dzisiejszych czasach depilacja to niemal konieczność. Trudno wyobrazić sobie owłosione pachy czy nogi u kobiet. Mężczyźni też coraz częściej usuwają zbędne owłosienie z różnych części ciała. Znikają nie tylko brody i wąsy, ale też włoski porastające klaty, plecy czy nawet okolice intymne. Nic w tym dziwnego, bo jak twierdzą zwolenniczki i zwolennicy depilacji (takich jest coraz więcej), nie ma niczego przyjemniejszego w dotyku niż miękka, delikatna, aksamitna skóra i to zarówno skóra kobiet jak i mężczyzn. Problem jedynie w tym, że włoski po depilacji, nawet jeśli zostaną wyrwane, odrastają. Czasem bardzo szybko. To zjawisko sprawia, że zabieg staje się lekko problematyczny i coraz więcej osób skłania się ku bardziej radykalnym rozwiązaniom - skuteczna depilacja, to jest to!

Skuteczna czyli trwała?

Właśnie tak należałoby zdefiniować to określenie, chociaż pod pojęciem skuteczności może też kryć się niezawodność czy łatwość usuwania włosków z zastosowaniem wszystkich dostępnych metod. Nie oszukujmy się jednak - każdy kto chce pozbyć się problemu niechcianego owłosienia myśli raczej o depilacji trwałej niż o jakimkolwiek innym rozwiązaniu.

Trwała i skuteczna depilacja

Ostatnimi czasy prawdziwą furorę robi depilacja laserowa. To skuteczna i trwała depilacja, ale pozostaje taką pod pewnymi warunkami. Jakimi? Jej przeprowadzenie wymaga zastosowania odpowiedniego urządzenia laserowego dostosowanego do warunków fizycznych osoby, u której zostanie wykonany zabieg. Lasery, nawet te najnowocześniejsze, są przy tym o tyle zawodne, że u niektórych osób niestety nie można ich zastosować, bo grozi to nie tylko poparzeniami, ale byłoby też nieskuteczne. Jeśli to skuteczność ma być priorytetem depilacji takiej (i eksperymentowania z nią) lepiej zaniechać. Wszystkim tym, którzy nie mogą poddać się depilacji laserowej pozostaje elektroliza czyli usuwanie włosów prądem lub też elektroliza połączona z termolizą - usuwanie włosów prądem i ciepłem.

Skuteczna depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest najskuteczniejsza u osób, które mają stosunkowo ciemne włosy i jasną barwę skóry. Im ciemniejsza skóra lub jaśniejsze włoski tym mniej gwarancji na to, że depilacja skończy się stuprocentowym sukcesem. Co prawda osoby, które nie kwalifikują się do zabiegu mogą skorzystać z dobrodziejstw specjalnie dla nich opracowanych technologii, ale mimo to trzeba się liczyć z mniejszą skutecznością depilacji.

Skuteczność innych metod depilacji

Jeśli miarą skuteczności jest czas, w jakim włosy na nowo odrosną, najskuteczniejsza jest depilacja polegająca na wyrywaniu włosków (depilatory elektryczne, wosk). Inne metody są zbyt nietrwałe, chociaż czas pomiędzy poszczególnymi depilacjami można wydłużyć stosując kosmetyki opóźniające porost włosów (jednym z najlepszych jest Keramene) lub cierpliwie i systematycznie wyrywając włoski, co prowadzi często do takiego osłabienia mieszków włosowych, że zaprzestają one produkcji włosów, niejako samoistnie, wskutek tegoż osłabienia.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego