Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jaki krem do depilacji jest najlepszy?

Na rynku jest ich zatrzęsienie - niemal każdy producent kosmetyków do pielęgnacji ciała oferuje nam również kremy do depilacji, ale który krem do depilacji jest najlepszy? Spójrzmy na ten problem pod kątem przeznaczenia i funkcjonalności (skuteczności, łatwości używania, ceny kosmetyków).

Kremy do depilacji określonych części ciała

Krem do depilacji twarzy, nóg, bikini etc. - oto co oferują nam producenci kosmetyków depilacyjnych. Jeśli chodzi o kobiety ten podział jest jak najbardziej uzasadniony. Panie nie golą zarostu na twarzy (w każdym razie nie powinny), ich strefa bikini i cała strefa intymna jest znacznie bardziej narażona na podrażnienia niż te same partie ciała u mężczyzn, poza tym damska skóra i damski zarost (o ile można użyć takiego określenia) są zupełnie inaczej ukształtowane przez naturę niż skóra i zarost mężczyzn. Z punktu widzenia przeciętnej kobiety podział, o którym piszemy powyżej jest rozwiązaniem najbardziej intuicyjnym. Nieco inaczej wygląda kwestia kremów do depilacji dla mężczyzn, czy też raczej takich kremów, które chętnie wybieraliby mężczyźni.

W męskiej ocenie przede wszystkim liczy się uniwersalizm. Panowie tak czy inaczej golą zarost na twarzy, z włoskami rosnącymi na innych częściach ciała bywa różnie, ale decydując się na depilację chemiczną (depilację kremem) mężczyźni preferują takie kosmetyki, które można zastosować na całym ciele bez obawy o nikłą skuteczność i o uszkodzenie skóry. Lepszym rozwiązaniem są więc uniwersalne kremy do depilacji: praktyczniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. W tym miejscu warto dodać, że takie kosmetyki mogą również stosować kobiety i to z dużym powodzeniem. W praktyce rzadko zdarza się bowiem sytuacja, by producent kosmetyków do depilacji chemicznej przewidział wprowadzenie na rynek linii kosmetyków damskich i męskich. Siłą rzeczy kremy do depilacji są więc wytwarzane z dbałością o to, by mogli stosować je przedstawiciele obu płci.

Skuteczność kremu do depilacji

Wybierając kosmetyki depilacyjne nie sposób nie wziąć pod uwagę również ich skuteczności i ewentualnych dodatkowych zalet. Jakich? O tym za moment.

Jeśli chodzi o skuteczność jest ona jedną z cech ocenianych bardzo indywidualnie, aczkolwiek na podstawie wielu ocen indywidualnych można pokusić się o stworzenie rankingu (zestawienia) kremów najskuteczniejszych. Takie specyfiki znalazły się w naszym rankingu. Skuteczność mierzona jest po pierwsze zdolnością do usuwania włosów - nie każdy krem usuwa włosy równie dobrze, oraz oddziaływaniem na skórę - im rzadziej krem do depilacji powoduje podrażnienia (i mikrouszkodzenia) skóry tym lepiej. Kremem o najwyższym współczynniku skuteczności, jak możecie przekonać się przeglądając ranking, jest według nas Revitol Hair Removal.

Inne zalety kremów do depilacji

Być może zauważyliście, że w stworzonym przez nas rankingu znalazł się jeden kosmetyk przeznaczony do stosowania po depilacji. Jest nim Keramene. Znalazł się tam ze względu na ogromną przydatność i fakt, iż jego stosowanie znacznie wydłuża okresy pomiędzy poszczególnymi depilacjami, a to - jak łatwo sobie wyobrazić - sprawia, że depilacja staje się jeszcze prostsza. O takie zalety chodzi. Dobre kremy do depilacji również zawierają składniki opóźniające porost włosów. Takim kremem jest Revitol Hair Removal plasujący się od lat w czołówce kosmetyków depilacyjnych.

Dobry krem do depilacji jest jednocześnie skutecznym kosmetykiem depilacyjnym jak i kosmetykiem łączącym w sobie o wiele więcej walorów. Warto to mieć na uwadze i ze względu na bezpieczeństwo i koszty depilacji, które (paradoksalnie) są znacznie niższe gdy korzystamy z lepszych jakościowo kosmetyków.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego