Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jak wybrać i stosować krem do depilacji twarzy?

Mężczyźni depilują się codziennie (a przynajmniej raz na kilka dni), bo czym innym jeśli nie depilacją twarzy jest golenie. Trudno jednak polecać panom jakiś krem do depilacji twarzy - jego stosowanie byłoby nieefektywne i zapewne mijałoby się z celem. Co innego w przypadku pań - depilacja niechcianych włosków wyrastających na brodzie lub nad górną wargą (charakterystyczny wąsik) może być z powodzeniem przeprowadzana przy użyciu kremu. Włoski, które tam wyrastają są z reguły nieliczne i łatwe do usunięcia. Nie tylko kremem, ale i pęsetą czy woskiem. Nieco inaczej wygląda kwestia depilacji kobiet starszych i pań mających problemy hormonalne. W takich przypadkach zarost z reguły bywa bardziej gęsty, widoczny i dość oporny na usuwanie. Lepiej pozbyć się go na stałe.

Pisząc o depilacji twarzy nie sposób pominąć kwestii depilacji brwi - ta przedstawia się zgoła inaczej. Żaden krem nam w tym przypadku nie pomoże. Jak więc radzić sobie z poszczególnymi problemami?

Kiedy krem do depilacji twarzy jest najlepszym rozwiązaniem?

Zawsze wtedy, gdy niechciane włoski są raczej nieliczne i niezbyt widoczne tj. nie mają silnie kontrastowego koloru. Włoski na twarzy po depilacji kremem dość szybko odrastają i nawet jeśli zastosujemy kosmetyk spowalniający odrastanie włosów musimy liczyć się z tym, że i tak odrosną, a w czasie odrastania będą widoczne, co może dać dość nieciekawy (pod względem estetycznym) efekt. Panie z niespecjalnie wyraźnym zarostem nie muszą się tym przejmować, sięgnięcie po krem do depilacji twarzy jest w ich przypadku zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem.

Gdy włoski są mocne, gęste i bardzo ciemne

Na pewno nie warto eksperymentować z goleniem, to rozwiązanie lepiej jest pozostawić mężczyznom, depilacja kremem jak już wspomnieliśmy może być średnio satysfakcjonująca z uwagi na wyraźnie widoczne odrastające włoski, które pojawiają się na twarzy jako ciemne kropki, trudne do ukrycia pod makijażem. Depilacja pęsetą jest bolesna i czasochłonna. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być depilacja trwała: w zależności od tego jak bardzo kontrastowa jest barwa skóry i włosów można zdecydować się na elektrolizę bądź też depilację laserową. Obydwie metody depilacji są stosunkowo drogie, ale wydepilowanie samej twarzy tj. wąsika i brody wiąże się z niewielkim kosztem. Cena depilacji rośnie wraz ze wzrostem powierzchni depilowanej części ciała.

Depilacja brwi

Krem do depilacji twarzy do brwi się nie nadaje i to nawet wtedy, gdy wyposażymy się w najlepszy kosmetyk na rynku. Przyczyna jest oczywista: brwi znajdują się zbyt blisko oczu by można było podjąć choć minimalne ryzyko, a depilacja (w zasadzie każda) zawsze się z takim ryzykiem wiąże. Depilację brwi można za to z powodzeniem przeprowadzać nitką czy pęsetką. Te metody są i wygodne i niezawodne. Osoby, którym zależy na perfekcyjnym wymodelowaniu brwi mogą to zrobić u kosmetyczki, a nawet w niektórych salonach fryzjerskich, przy czym dotyczy to również mężczyzn. Panowie coraz częściej przekonują się, że brwi bardzo mocno wpływają na wygląd twarzy. Dążąc do perfekcji warto je po męsku wyregulować, a przynajmniej zadbać o o nie o tyle, by nie sprawiały wrażenia rozrośniętych breżniewowskich krzaków.

Jaki krem do depilacji twarzy?

Teraz jeszcze zastanówmy się nad wyborem najodpowiedniejszego kosmetyku. I na to pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź: można sięgnąć jedynie po taki krem, który przeznaczono do depilacji twarzy bądź też taki, który jest kremem uniwersalnym, a producent wyraźnie zastrzegł, że nadaje się do depilowania całego ciała z twarzą włącznie.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego