Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Trwała depilacja polega na spowodowaniu trwałych uszkodzeń w mieszkach włosowych. Zadanie wbrew pozorom łatwe nie jest, bowiem mieszki ulokowane są dość głęboko w skórze i niszcząc je w niewłaściwy sposób można doprowadzić do poważnego uszkodzenia skóry. Depilator laserowy jest urządzeniem, które rozwiązuje ten problem na tyle bezpiecznie, że nie musimy obawiać się o zdrowie i integralność naszego zewnętrznego pancerza i na tyle skutecznie, że pod jego wpływem mieszki ulegają trwałemu uszkodzeniu. Jest to możliwe dzięki działaniu światła i niesionej przezeń energii cieplnej oraz dzięki temu, że mieszki ze znajdującym się w nich barwnikiem nadającym kolor naszym włosom stają się łatwym celem dla tej energii i ulegają jej.

Zasada działania depilatora laserowego

Wszystkie depilatory laserowe, również depilatory IPL (które de facto nie są typowymi laserami) emitują światło o określonej długości fali. Światło to przenika przez skórę i trafia do mieszków włosowych. Przyciąga je ciemniejszy kolor mieszków, a raczej barwnika, który nadaje kolor naszym włosom. Gdy światło lasera, będące nośnikiem energii cieplnej, trafi do meszków - uszkadza je, przez co zostają się one niezdolne do wytwarzania włosów. Po kilku dniach od depilacji włosy będące w fazie wzrostu wypadają z uszkodzonych mieszków i nie odrastają na nowo. Nie oznacza to jednak, że już po jednym zabiegu pozbędziemy się wszystkich włosków. Dlaczego?

Jakie włosy usuwa depilator?

Nasze włosy rosną nierównomiernie. W tym samym czasie mogą znajdować się w różnych fazach rozwoju. Część z nich jest w fazie wzrostu, część w fazie spoczynku, a część w fazie degradacji (obumierania). Depilator laserowy usuwa jedynie te włosy (niszczy te mieszki), które w trakcie wykonywania zabiegu znajdują się w fazie aktywnego wzrostu. Pozostałych mieszków laser uszkodzić nie może i mieszki te pracują dalej normalnym trybem tzn. są w stanie wytwarzać włosy. Dlatego właśnie po jednym, dwóch, a nawet trzech zabiegach depilacji laserowej na skórze wciąż pojawiają się włosy i z tego właśnie powodu depilację należy kilkukrotnie powtórzyć.

Czy laser zawsze usuwa aktywnie rosnące włosy?

Niestety nie zawsze. Powodzenie depilacji zależy od kontrastu pomiędzy barwą skóry i kolorem włosów. Generalnie im jaśniejsza karnacja i im ciemniejsze włosy, tym lepiej. Depilator laserowy nie usuwa jasnych włosów i nie usuwa włosów ciemnych wtedy, gdy skóra ma zbyt ciemną barwę. Tym niemniej w niektórych gabinetach kosmetycznych można wykonać depilację laserową u osób o nietypowych warunkach fizycznych. Używa się wtedy dodatkowo specjalnych kosmetyków, które wnikając w skórę trafiają do mieszków i „wskazują” je niejako laserowi.

W warunkach domowych niestety nie jest to jeszcze możliwe, aczkolwiek niewykluczone, że niedługo pojawią się odpowiednie rozwiązania umożliwiające przeprowadzenie depilacji laserowej w domu każdemu - niezależnie od barwy skóry i włosów.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego