Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Depilacja laserowa w domu - zalety i wady

Poza tym, że jest depilacją trwałą, depilacja laserowa w domu ma jedną podstawową zaletę - jest znacznie tańsza od depilacji laserowej przeprowadzanej w gabinetach kosmetycznych. Oczywiście jeśli chcemy wydepilować jedynie jakiś niewielki obszar skóry ekonomiczniej będzie zrobić to w gabinecie, ale depilując całe ciało albo wszystkie te miejsca, z których tradycyjnie usuwamy włoski, zdecydowanie rozsądniej postąpimy zaopatrując się w laser do użytku domowego. Warto tym bardziej, że mamy dziś w czym wybierać. Oferta laserów jest spora, a dostępne na rynku urządzenia są coraz wygodniejsze w użytkowaniu, coraz skuteczniejsze i relatywnie coraz tańsze.

Zalety depilacji laserowej w domu

Najważniejsze zalety depilacji laserowej w domu przedstawiliśmy już na wstępie, przejdźmy do szczegółów. Depilacja laserowa w domu jest oszczędna, wystarczy porównać koszt zakupu najtańszego lasera do depilacji domowej (około 500 / 600 złotych kosztuje urządzenie dobrej klasy) i koszt depilacji łydki czy klaty w salonie - za zabieg ten trzeba zapłacić o dwieście / trzysta złotych więcej. To już spora różnica. Depilacja całego ciała kosztuje kilka tysięcy złotych, tymczasem za najbardziej efektywny i najnowocześniejszy laser IPL do użytku domowego wystarczy zapłacić niecałe dwa tysiące złotych, a nawet (w promocji) nieco ponad tysiąc złotych! Różnica jest kolosalna. Całościowy koszt możecie sprawdzić samodzielnie przeglądając ceny domowych depilatorów laserowych i ceny depilacji w salonie. Pamiętajcie jednak, że usunięcie wszystkich włosków wymaga co najmniej trzech, a często pięciu lub sześciu zabiegów, ceny zabiegów podane w cennikach gabinetów trzeba więc pomnożyć.

Depilacja laserowa w domu jest wygodna. Odpada problem poszukiwania renomowanego gabinetu w pobliżu miejsca zamieszkania. W dużych miastach może nie jest to problemem, ale mieszkanki (i mieszkańcy) mniejszych miejscowości muszą się trochę naszukać, a poza tym konieczne jest pofatygowanie się do gabinetu. To wymaga czasu i wiąże się z dodatkowym kosztem. Depilator laserowy do użytku domowego zawsze mamy pod ręką. Można go też zabrać dosłownie wszędzie.

Wady depilacji laserowej w domu

Podstawową wadą jest to, że za najlepsze urządzenie do depilacji (depilator laserowy) trzeba na początku zapłacić nieco więcej niż wynosi koszt jednego zabiegu w salonie. Z drugiej strony jednak urządzenia tego typu dostępne są też w sprzedaży ratalnej, więc całość kosztów można również rozłożyć na dłuższy czas.

Kolejną wadą jest to, że depilację laserową w domu musimy przeprowadzić samodzielnie lub też z pomocą któregoś z domowników (usuwanie włosów z pleców i innych trudno dostępnych miejsc). Zabieg wymaga więc cierpliwości, ale najnowocześniejsze lasery IPL skracają czas depilacji do minimum. Jedynie używając prostych urządzeń usuwających pojedyncze włoski trzeba się sporo napracować.

Poza wymienionymi wyżej wadami i zaletami depilacja laserowa w domu ma takie same zalety i wady jak depilacja laserowa w ogóle, tzn. nie nadaje się dla osób o ciemnej karnacji bądź jasnej barwie włosów. Niektóre choroby skóry również wykluczają możliwość przeprowadzenia tego zabiegu.

Jeśli chodzi o poziom bezpieczeństwa i skuteczność - są one porównywalne z bezpieczeństwem i skutecznością depilacji gabinetowej.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego