Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Depilacja klaty - czy to potrzebne?

Depilacja klaty na pewno nie jest depilacyjnym standardem, o czym możemy przekonać się przeglądając choćby okładki (i zawartość) niektórych kolorowych czasopism. Nawet mężczyźni znani i popularni podchodzą do depilacji tej części ciała bardzo różnie, a skoro nie ma obowiązujących i narzuconych odgórnie wzorców (proszę nie protestować - depilacja to też swego rodzaju moda) mamy pełną dowolność, bo nie musimy się tymi wzorcami przejmować. Mimo wszystko z pewnych względów klatę warto czasem depilować, albo dla świętego spokoju usunąć z niej włoski na stałe.

Dlaczego warto depilować klatę?

Choćby dlatego, że skóra pozbawiona włosów może być przyjemniejsza w dotyku. Przyjemność płynąca z bodźców dotykowych jest oczywiście uzależniona od indywidualnych preferencji toteż zanim wydepilujesz klatę porozmawiaj może ze swoją żoną lub partnerką i zapytaj czy będzie jej to odpowiadać. Jeśli chcesz to zrobić dla siebie nie przejmuj się obowiązującymi wzorcami i tym co mówią inni. Jesteś panem swego ciała i o ile sobie nie szkodzisz możesz robić z nim niemal wszystko. Niektóre formy aktywności wręcz zobowiązują do wydepilowania klaty. Trudno wyobrazić sobie zarośniętego kulturystę czy pływaka. Depilują się też niektórzy gimnastycy. Temu trudno się dziwić, bo ciało pozbawione włosów jest cóż... po prostu gładkie, prezentuje się lepiej (jak starożytny posąg), a poza tym włoski przestają być przeszkodą wizualną, bo te partie ciała na których wyglądzie zależy nam najbardziej (np. rysunek mięśni w przypadku kulturysty) można znacznie lepiej wyeksponować.

Jak depilować klatę?

Jeśli chcesz jedynie sprawdzić jak będzie wyglądać klata bez włosków po prostu ogol ją. Jeżeli włoski są zbyt długie przytnij je trochę nożyczkami, a potem chwyć maszynkę i do … dzieła. Pamiętaj, żeby maszynka miała odpowiednio ostre ostrza, bo w przeciwnym wypadku możesz uszkodzić skórę, a to już grozi podrażnieniami, które zepsują efekt.

Możesz też wypróbować działanie kremu do depilacji. Sięgając np. po Revitol, oceniony w naszym rankingu, nie tylko usuniesz włoski, ale też trochę dłużej, niż po innych kremach, będziesz mógł cieszyć się gładką skórą.

Na próbę możesz też wykonać depilację woskiem. W przypadku klaty jest ona dość łatwa i można wykonać ją bardzo szybko i sprawnie, ale zabieg będzie bolesny - możesz się do niego szybko zniechęcić.

Jeżeli masz pewność, że włosy chcesz usunąć na stałe i raz na zawsze mieć spokój z depilacją poddaj się depilacji laserowej. Jej sumaryczny koszt jest dość wysoki, ale jeśli zostanie wykonana prawidłowo zyskasz „wolność od depilacji klaty” na długie długie lata. Jeśli chcesz zminimalizować koszt depilacji laserowej i przy okazji usunąć zbędne włoski również z innych części ciała kup laser do depilacji domowej. To urządzenia równie skuteczne co depilatory używane w gabinetach kosmetycznych, a znacznie tańsze w użyciu. Jedno z tych urządzeń (laser Rio) również znalazło się w naszym rankingu i to na najwyższej pozycji!

Wykonując jakąkolwiek depilację pamiętaj o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Używaj sprawnych urządzeń, przed zastosowaniem kremu wykonaj próbę uczuleniową, a po depilacji woskiem dbaj o skórę by nie dopuścić do wrastania włosów.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego