Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

Ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy kremy do depilacji są bezpieczne?

Kremy do depilacji są bezpieczne, ale pod jednym warunkiem. Warunkiem tym jest konieczność przestrzegania pewnych zasad. Nie musimy ich jakoś specjalnie przyswajać ani szukać nie wiadomo gdzie - wszystkie potrzebne zastrzeżenia znajdują się na opakowaniach lub ulotkach dołączanych przez producentów do ich produktów służących depilacji chemicznej (i nie tylko). Trzeba jedynie zdać sobie sprawę z tego, że stosowanie się do tych zaleceń jest wymogiem podstawowym. W uzmysłowieniu sobie dlaczego tak właśnie jest pomóc wam może znajomość ogólnych zasad depilacji chemicznej.

Jak kremy do depilacji usuwają włosy?

Depilacja chemiczna możliwa jest dzięki temu, że zbudowani jesteśmy ze struktur białkowych, a białko dość łatwo rozpuszcza się w niektórych substancjach (kwasach czy zasadach). To te substancje wykorzystuje się w depilacji chemicznej, przy czym zadbano oczywiście o to, by były one na tyle bezpieczne, aby nie rozpuściły skóry rozpuszczając jednocześnie (w pewnym sensie) rosnące na niej włoski.

Dawniej depilację tego typu przeprowadzano głównie składnikami takimi jak tłuszcze zwierzęce, kocie odchody czy żółć, ale z czasem wynaleziono nieco przyjemniejsze (o ile można użyć takiego określenia) substancje, których zastosowanie umożliwia przeprowadzenie czystej i higienicznej depilacji.

Współczesna depilacja chemiczna polega na oddzieleniu włosów od powierzchni skóry poprzez rozpuszczenie zawartych we włosach białek. Substancje używane do depilowania powierzchni skóry są na tyle dobrze skomponowane, że najsilniej oddziałują na włosy, skóra pozostaje bezpieczna, ale do czasu - wydłużając czas depilacji poza zalecane przez producenta maksimum narażamy ją na uszkodzenia, a tego należy za wszelką cenę unikać.

Pełna ochrona

Pełna ochrona jest niemożliwa do uzyskania, bowiem w praktyce nawet składniki uważane za całkowicie bezpieczne nigdy stuprocentowo bezpieczne nie są - choćby z uwagi na alergie. Mimo to zachowując zdrowy rozsądek i wykonując przed depilacją próby uczuleniowe możemy być spokojni - skórze nic nie grozi. Współczesne kremy do depilacji zawierają zresztą dodatkowe składniki ochronne, odżywcze, a nawet takie, które zwiększają skuteczność depilacji poprzez opóźnienie odrostu włosów. Nie musimy się więc obawiać, depilacja chemiczna niemal na pewno nam nie zaszkodzi.

O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Pamiętaj, by dla własnego bezpieczeństwa:

  • kremy do depilacji dobierać pod kątem depilowanych obszarów ciała. Depilując twarz używaj takiego kosmetyku, który przeznaczono do depilacji twarzy, ewentualnie uniwersalnego kremu do depilacji, którego producent wyraźnie zaznaczył, że nadaje się do depilacji całego ciała i nie zastrzegł, że na jakieś partie ciała nie należy go stosować,
  • nie stosować przeterminowanych kremów do depilacji,
  • dokładnie czytać ulotki dołączone do kremów i opisy na opakowaniach stosując się do wszystkich zaleceń producenta,
  • nie wydłużać czasu depilacji ponad zalecone maksimum,
  • przed przystąpieniem do depilacji wykonać próbę uczuleniową na niewielkim obszarze skóry,
  • wybierać kosmetyki renomowanych producentów - są mniej zawodne choć niestety często również droższe od innych.

Kremy do i po depilacji ujęte w naszym rankingu należą do najbezpieczniejszych na rynku. Sprawdź je jeśli zależy ci na skuteczności i bezpieczeństwie.

Pierwszą dość ważną sprawą jest wykonanie testu alergicznego. Producent zawsze ostrzega przed niepożądanymi efektami ubocznymi na opakowaniu bądź ulotce i zaleca wykonanie testu, który ewentualnie wykaże wrażliwość na preparat. Takie postępowanie wymaga trochę wysiłku i mobilizacji jednak warto poświęcić dobę czekania na reakcję uczuleniową w jednym, niewielkim punkcie niż na większości ciała. Próbę uczuleniową wykonujemy następująco: na 24 godziny przed zaplanowaną depilacją, aplikujemy niewielką ilość kremu do depilacji np. na ramieniu. Krem należy zmyć po podanym na opakowaniu czasie, a następnie obserwować czy po upływie 24 godzin nie wystąpi reakcja alergiczna. Jeśli skóra w podanym testowi miejscu jest niezmieniona, nie ma przeciwwskazań do depilacji. Jeżeli wystąpiła reakcja alergiczna równa się to z niemożnością przystąpienia do zabiegu. Należy dokładnie przestrzegać wszystkich zaleceń zawartych w ulotce, czytać etykiety. Krem zawsze posiada oznaczenie do jakiej strefy ciała jest przeznaczony. Największą popularnością cieszą się kremy skierowane do depilacji nóg bądź rąk. Jeśli chcesz wydepilować sobie bikini, pachy bądź twarz musisz poszukać preparatów łagodniejszych, przeznaczonych właśnie dla tej strefy. Zbyt długie przetrzymywanie kremu na skórze może spowodować uszkodzenia naskórka, dlatego też należy przestrzegać określonego czasu podczas kontaktu ze skórą.

Nie stosuje się środków do depilacji w momencie uszkodzenia naskórka - przecięcia, zadrapania itp. Może spowodować to dodatkowe podrażnienie.

Szczególna ostrożność powinna być zachowana w momencie depilowania miejsc w okolicy oczu, jamy ustnej, narządów płciowych, uszu i jakichkolwiek innych otworów. Składniki aktywne preparatu są silnymi substancjami chemicznymi i łatwo mogą spowodować uszkodzenia śluzówki.

Przestrzegając głównych zaleceń skierowanych do konsumenta przez producentów owych środków możemy ograniczyć bądź nie dopuścić do szkodliwego wpływu preparatów do depilacji na nasz organizm. Warto szukać kremów z dodatkiem substancji naturalnych, mających działanie łagodzące. Przytoczę kilka przykładów:

Bielenda Vanity – z ekstraktem z rumianku działa przeciwzapalnie i łagodząco. Eveline, Just Epil, z aloesem i wyciągiem z melona – nawilża oraz łagodzi wydepilowaną skórę. 3 minutowy Krem Do Depilacji Veet z Masłem Shea i Wyciągiem z Lilii/ z Mleczkiem z Lotosu i Wyciągiem z Jaśminu. Masło głęboko nawilża i odżywia skórę, a wyciąg z płatków lilii sprawi, że będzie miękka w dotyku. Mleczko z kwiatu lotosu wygładza i nawilża skórę, a wyciąg z jaśminu działa tonizująco.

Revitol Hair Removal Cream odżywia skórę jednocześnie ją depilując. Odżywienie naskórka polega na dostarczeniu witamin oraz antyoksydantów zawierających wyciąg z Aloe Vera i naturalnych roślin.

Kremy do depilacji należy wybierać rozsądnie, zwracając uwagę do którego miejsca są przeznaczone. Stosujemy je również z umiarem i wraz z przestrzeganiem wskazówek umieszczonych na ulotce. Substancje chemiczne, specjalnie dobrane do usuwania owłosienia, bardzo łatwo mogą spowodować podrażnienia.

Zobacz ranking depilatorów, czyli skuteczna depilacja dla każdego